E-poodAedMahetootedHERNEMÄHKURI FEROMOONPÜÜNIS

HERNEMÄHKURI FEROMOONPÜÜNIS

7.08

NORM 1 püünis 2-3 m hernepeenra kohta. Suuremal põllul panna püünised ümberringi umbes 20 m vahedega ning lisaks mõned keskele

Hernemähkuri liblikate väljapüük feromoonpüünistega sobib hästi koduaedadesse, kus ei soovita kasutada või kasutatakse võimalikult vähe insektitsiide.

Hernemähkuri röövikud on u 6mm pikad valged või kollased tumedate peadega ussikesed. Nad põhjustavad herneste ussitamist juulis-augustis.

KASUTAMINE
Kasutades hernemähkuri feromoonpüünist, saate avastada selle kahjuri olemasolu oma aias ja hinnata püünispüükide abil tema arvukust, et otsustada keemilise tõrje vajalikkuse üle. Kasutades püüniseid suuremal arvul, saate hernemähkuri liblikaid välja püüdes vähendada selle kahjuri arvu aias (nn massilise väljapüügi meetodil). Kui püünispüügid on alla 5-10 liblika ööpäevas, on soovitav mitte pritsida! Sellega säästate loodust Ja hoiate kokku asjatud kulutused insektitsiidile.

Feromoonpüünis on väike plastikmajake, kuhu pannakse kuivamatu liimiga sisepõhi ja feromooniga – immutatud kapsel. Püünis meelitab liblikad majakesse, kus nad liimipõhjale kinni jäävad ja hukkuvad.

NB! Põhjadel kasutatav liim on väga kleepuv ega ole veega maha pestav. Käte puhastamiseks võib kasutada tavalist või lakibensiini (white spirit); vähem efektiivne on toiduõli vmt.

Püünise kokkupanek

Püünise põhjatahu otsad murtakse üles.

Liimpõhjad tõmmatakse lahti ja üks liimpõhi asetatakse liimiga ülespoole püünise põhjale. Liimpõhja keskele asetatakse kummist feromoonkapsel. Läbi aukude pannakse kinnitusdetailid, mille abil püünis kinnitatakse oksa külge.

Tagavarakapslit säilitada suletud pakendis jahedas kohas.

PAKEND
2 plastikpüünist, 4 feromoonkapslit, 4 liimistatud kleeppõhja, 4 kinnitusdetaili.

HERNEMÄHKUR
Hernemähkuri valmikud on hallid või pruunid, külgedelt kollaste märgistustega väikesed liblikad, tiibade sirulaiusega 12-16 mm.

Hernemähkur hakkab lendlema herne õitsemise ajal (juuni/juuli). Emasliblikad munevad oma vastsed hernekaunadele, kellest kooruvad röövikud, kes põhjustavadki nn herneste ussitamist.

Röövikud on valged või kollased, tumedate peadega ning umbes 6 mm pikad. Röövikud rändlevad taimes, enne kui sisenevad kauna, millest nad toituvad kuni kuu aega. Röövikud väljuvad kaunast seda pidevalt süües ning jäävad kookonites mulda talvituma.

Röövikud on kõige aktiivsemad juulis-augustis.

Kampaaniatooted

Tutvu meie sooduspakkumistega.
Vaata