E-poodAedMahetootedPLOOMIMÄHKURI FEROMOONPÜÜNIS

PLOOMIMÄHKURI FEROMOONPÜÜNIS

7.08

NORM 1 püünis ühele ploomipuule
Feromoonpüünis ploomimähkuri liblikate püügiks.
Ploomimähkuri (Grapholita funebrana) röövikute poolt kahjustatud viljade kasv peatub ja need varisevad enneaegselt.

KASUTAMINE
Liblikate lendlus toimub pärast ploomipuude õitsemist ühe kuni kahe kuu jooksul. Emasliblikad munevad peale lendlust ja paaritumist noortele viljadele munad, millest 7-10 päeva pärast kooruvad röövikud, kes sisenevad viljadesse. Sisenemisava kohale tekib läbipaistev kummitaoline tilgake.

Kahjurite jälgimine. Püünise abil saate avastada kahjuri olemasolu oma aias ja otsustada keemilise tõrje vajalikkuse üle. Riputada püünis u 2 m kõrgusele ja kontrollige neid iga nädal. Kui püünises on nädala jooksul kogunenud 10 või rohkem liblikat, on soovitav teha pritsimine ja jätkata ploomimähkuri arvukuse jälgimist, et otsustada pritsimist on vaja korrata.

Kahjurite püük. Kahjurite arvu vähendamiseks püünisega tuleb arvestada üks püünis ühe täiskasvanud või kahe noore ploomipuu kohta. Püünised riputada u 2-3 m kõrgusele, sest ploomimähkuri liblikad lendlevad puuvõra ülemises kolmandikus.

3-4 nädala möödudes tuleks tolmunud ja putukate ning prahiga kattunud liimpõhi ja feromoonkapsel püünises välja vahetada.

Püünise kokkupanek

Püünise põhjatahu otsad murtakse üles.
Liimpõhjad tõmmatakse lahti ja üks liimpõhi asetatakse liimiga ülespoole püünise põhjale. Liimpõhja keskele asetatakse kummist feromoonkapsel. Läbi aukude pannakse kinnitusdetailid, mille abil püünis kinnitatakse oksa külge.

Püünis riputatakse horisontaalselt puu lõuna-või läänepoolse välimise oksa külge, nii et ta oleks varjatud otseste päikesekiirte eest.

Tagavarakapslit säilitada suletud pakendis jahedas kohas.

PAKEND
2 plastikpüünist, 4 feromoonkapslit, 4 liimistatud kleeppõhja, 4 kinnitusdetaili.

Kampaaniatooted

Tutvu meie sooduspakkumistega.
Vaata